Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası++

Lazer Epilasyon Seansından önce: 1- Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır. 2- Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör) yapılmamış olmalıdır. 3- Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir. 4- Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır. 5- Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinotik asit, glikolik asit gibi)15 gün önce bırakılmış olmalıdır. 6- Lazer uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.

Lazer Epilasyon Seansından Sonra:

1- Lazer uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum�a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz gölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.

2- Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.

3- Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.

4- Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.

5-Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.

6- Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.

7- Seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır.

8- Ortalama Lazer Epilasyon sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.

9- Kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli olarak devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamazsınız.

10- Büyük bölgeler (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan sonra 15-20. günler arasında ücretsiz kontrol seansı hakkınız mevcuttur (20. günden daha geç yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler). Küçük bölgelerde ise tedavinin seyrine katkısı olmadığından kontrol seansı uygulamaya gerek yoktur.
lazerepilasyon Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası    
Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası

    * lazer epilasyon öncesi ve sonrası
    * epilasyon öncesi ve sonrası
    * zayıflayanların öncesi ve sonrası
    * lazer öncesi ve sonrası foto
    * lazer öncesinde tüy nasıl alınmalı
    * lazer uzayan kıllar nasıl alınır
    * lazerde seans aralarında kıllar nasıl alınmalıdır
    * lazerden kaç gün sonra kıllar dökülür
    * lazerden önce ne kadar süre tüyler alınmamalı
    * zayıflayanların öncesi ve sonrası resimleri
    * lazer uygulamasından kaç gün sonra kıllar alınır
    * lazer tedavisi kil belcika
    * lazer sonrası kıllar nasıl alınmalı
    * lazer öncesi ve sonrası yüz
    * lazer öncesi ve sonrası
    * lazer öncesi
    * lazerden sonra tüyler neyle alınmalı
    * lazerİn kullanım öncesi ve sonrası
    * lazerle epilasyon sonrası kıllar nasıl olur
    * zayıflayanların öncesi ve sonrası foto

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !